Afimico Pululu nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok!

Urodzony w Luandzie napastnik związał się z „Dumą Podlasia” kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku. Dwuletni kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. To trzeci transfer Jagiellonii Białystok podczas letniego okna transferowego, ale nieostatni.

Nowy napastnik Jagiellonii Białystok (Fot.: @Jagiellonia1920 on Twitter)

Jagiellonia Białystok ma nowego napastnika

Co wiemy o najnowszym nabytku Jagiellonii Białystok jeszcze przed jego oficjalnym debiutem na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy w barwach klubu ze stolicy województwa podlaskiego? 24-letni zawodnik jest wychowankiem szwajcarskiego FC Basel, co już samo w sobie jest znakomitą rekomendacją. Do akademii Czerwono-Niebieskich dołączył w 2013 roku przenosząc się z A.S. Coteaux Mulhouse.

Czytaj też: Kiedy największe hity PKO Ekstraklasy 2023/24?

W Bazylei swoją drogę rozpoczął od zespołu U-16. W pierwszej drużynie z St. Jakob-Park zadebiutował w 2017 roku. Szansę na pokazanie swoich umiejętności w meczu z Lugano dał mu wówczas trener Raphael Wicky. Jak potoczyła się dalsza kariera Afimico Pululu? Ta została przybliżona w oficjalnym komunikacie prasowym Jagiellonii Białystok:

Sezon 2017/2018 był bardzo udany w wykonaniu Afimico, który jak na zawołanie strzelał w zespole U-21. W dziewiętnastu spotkaniach na listę strzelców wpisał się wówczas czternastokrotnie. Dobra postawa nie pozostała niezauważona przez kolejnego trenera FC Basel. Marcel Koller częściej pozwalał grać utalentowanemu napastnikowi, ale by zwiększyć możliwości rozwoju Pululu zdecydował się wysłać młodego zawodnika na wypożyczenie do Neuchâtel Xamax FCS, gdzie w piętnastu meczach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i raz asystował.

W kolejnych sezonach był już pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu FC Basel. Jego rola sprowadzała się jednak głównie do funkcji zmiennika, z której wywiązywał się bardzo dobrze. Sezon 2019/2020 zakończył z czterema golami i trzema asystami, a kolejny z trzema golami i ośmioma ostatnim podaniami.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Momentem przełomowym w jego karierze był styczeń 2022 roku, kiedy po dziewięciu latach spędzonych w Bazylei zdecydował się na zmianę otoczenia. Ze Szwajcarii trafił do Niemiec, do występującego wówczas w Bundeslidze SpVgg Greuther Fürth. W pierwszym zespole grywał niewiele, za to dużo dobrego robił w drugiej drużynie Koniczynek. W ośmiu spotkaniach zdobył siedem bramek i popisał się trzema asystami.

Klub z Furth nie uchronił się przed spadkiem do drugiej ligi. Nowe okoliczności nie zmieniły jednak sytuacji Pululu, który w sezonie 2022/2023 pełnił jedynie rolę rezerwowego. Na domiar złego sezon rozpoczął od urazu, który wykluczył go z gry w pierwszych pięciu kolejkach.

Ogłoszony w czwartek 22 czerwca transfer Afimico Pululu jest trzecim Jagiellonii Białystok podczas letniego okna, które potrwa w Polsce aż do poniedziałku 4 września 2023. Kilka dni temu ogłoszono przenosiny 19-letniego Dominika Marczuka ze Stali Rzeszów, a w ostatnią środę „Duma Podlasia” zakomunikowała pozyskanie Hiszpana Adriana Diegueza.

W ostatnich dniach Jagiellonia Białystok podpisała również umowę z… Grupą Enea, która wsparła nie tylko pierwszy zespół, ale też Akademię. Wiele wskazuje więc na to, że w sezonie 2023/24 PKO Bank Polski Ekstraklasy białostocki zespół będzie stać na więcej niż w zakończonych nie tak dawno rozgrywkach.

Zgodnie z terminarzem PKO BP Ekstraklasy 2023/24, Jagiellonia Białystok pierwsze spotkanie o ligowe punkty w nowej kampanii rozegra w sobotę 22 lipca z Rakowem Częstochowa. Następnie „Dumę Podlasia” czeka domowa potyczka z Puszczą Niepołomice.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Źródło: Jagiellonia Białystok/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X