18-letni Polak zadebiutował w Serie A

Aleksander Buksa dostał szansę zadebiutowania w oficjalnym meczu Serie A. Osiemnastoletni Polak zagrał 45 minut w meczu Genoa – Napoli.

18-letni Polak zadebiutował w Serie A
18-letni Polak zadebiutował w Serie A

Buksa wystąpił w Serie A

Buksa jest zawodnikiem klubu z Genui od tego sezonu. W najbliższy weekend wystąpił w barwach swojej nowej drużyny po raz pierwszy w oficjalnej potyczce, ale miał już wcześniej okazję zaprezentować się szkoleniowcom w meczach towarzyskich, w których szło mu całkiem nieźle.

18-letni piłkarz z Polski ma już nawet na koncie gola i asystę dla Genoi. W pierwszym meczu zaliczył asystę, natomiast potem zdobył naprawdę ładnego gola przeciwko FSV Mainz. Niestety, debiut w Serie A już tak obiecująco nie wyglądał.

Genoa w pierwszym pojedynku nowego sezonu włoskiej ekstraklasy przegrała aż 0:4 z Interem Mediolan, czyli aktualnym mistrzem kraju. Polak całe to spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Podobnie było w pojedynku Genoa – Pergua w Pucharze Włoch, który klub Polaka wygrał 3:2.

Nieudany włoski debiut Polaka

Debiut kolejnego rodaka w Serie A mamy już jednak za sobą, co może wskazywać, że Buksa będzie dostawał szanse gry od trenera. Prowadzący Genoę wpuścił Polaka przed rozpoczęciem drugiej połowy. Na boisko wraz z naszym zawodnikiem wszedł doświadczony Goran Pandev.

Buksa swojemu zespołowi niewiele pomógł. Do przerwy gospodarze przegrywali z Napoli 0:1, a ostatecznie spotkali przegrali 1:2, chociaż na początku drugiej połowy wyrównali stan gry.

O pierwszym oficjalnym meczu Buksy w Genoi mówi się we włoskich mediach niewiele. Polak niczym szczególnym się nie wyróżnił, a wręcz zaliczył dość mało udane spotkanie. Jak można wyczytać z oficjalnych statystyk włoskich rozgrywek, Buksa zaliczył tylko 22 procent celnych podań i dziewięciokrotnie tracił futbolówkę na rzecz rywali.

Kiedy Buksa znów zagra?

Teraz czaka nas przerwa reprezentacyjna spowodowana meczami w ramach eliminacji do MŚ 2022. Buksa być może będzie mógł po nich znów zagrać w barwach Genoi. Na razie klub ten nie zdobył w tym sezonie ani jednego punktu, a z bilansem bramkowym 1:6 zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Serie A.

Kolejna okazja do zobaczenia Buksy w akcji być może nadarzy się przy spotkaniu Cagliari – Genoa. Ten pojedynek odbędzie się 12 września o godzinie 15. Klub Polaka zagra na wyjeździe.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X