18 letni Johnny Kenny nowym pikarzem Celtic Glasgow

Celtic pozyskał napastnika Johnny’ego Kenny’ego z drużyny League of Ireland Sligo Rovers. To kolejny transfer menadżera CelticAnge Postecoglou, który w tym okienku transferowym zakontraktował jużReo Hatate, Daizen Maeda i Yosuke Ideguchi.

Johnny Kenny celtic
18 letni Johnny Kenny nowym pikarzem Celtic Glasgow (foto: CFTV stadiums)

Johnny Kenny to kolejny transfer w Celticu

Johnny Kenny przeszedł przez wszystkie drabinki młodzieżowe w Sligo, zanim trafił do pierwszego zespołu. W zeszłym roku strzelił w lidze 11 bramek i trafił do siatki przeciwko islandzkiej drużynie HF w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

18-latek jest reprezentantem Irlandii do lat 19 i strzelił gola w każdym ze swoich ostatnich trzech meczów dla reprezentacji narodowej.

W notatce opublikowanej na stronie internetowej Sligo Rovers Kenny powiedział, że jest gotowy, aby sprawdzić się na wyższym poziomie w drużynie Celtic Glasgow.

Napisał: „Po sześciu latach w klubie, w którym dorastałem przyszedł czas na zmiany. To była bardzo trudna decyzja, ponieważ uwielbiam grać w moim rodzinnym i ukochanym klubie.

STS z kodem BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Logowaniewww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

„Ale myślę, że teraz jest czas, aby sprawdzić się na innym poziomie. Chciałbym podziękować każdemu trenerowi akademii w klubie, który mi bardzo pomógł. Jesteście niesamowici. Wszystkim ludziom, którzy na co dzień prowadzą ten klub, chcę podziękować za wszystko, odkąd się tam pojawiłem w wieku 13 lat.

„Do gaffera Liama Buckleya i Johna Russella – bez ich zaufania do mnie nie zbliżyłbym się do miejsca, w którym jestem dzisiaj. To było wyjątkowe uczucie grać i zdobywać bramki przed wami wszystkimi. Ten klub zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Dziękuję Wam.”

Menedżer Sligo Rovers, Liam Buckley, powiedział: „Johnny był wspaniały człowiek, piłkarzem dla Sligo Rovers. W bardzo młodym wieku pokazał wszystkie atrybuty, aby zrobić karierę i może być bardzo dumny z tego, co osiągnął już w tym bardzo młodym wieku.

„Było jasne, że w pewnym momencie nastąpi transfer do lepszego klubu, a teraz wszyscy zawodnicy i trenerzy życzą mu wszystkiego najlepszego. Na zawsze ma nasze wsparcie”.


5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X